Ring til os på tlf. 7027 9000

 

 

 

 

Gefions bestyrelse arbejder politisk og fagligt for at forbedre medlemmernes vilkår. Som medlem af Gefion er du altid velkommen til at kontakte bestyrelsen med indspil til foreningens politik.

Torben Hansen

Torben Hansen, formand
Tovholder for Køge, Solrød og Stevns Kommuner
Kontakt:
4027 6704
th@landbomail.dk

 

Poul Henrik Prahl

Poul Henrik Prahl, næstformand
Tovholder for Odsherred Kommune
Kontakt:
2878 5888
pprahl@telekom.dk

 

Christian Lerche

Christian Lerche
Tovholder Ishøj, Høje Taastrup og Egedal Kommuner
Kontakt:
2148 4889
Benzonsdal@mail.dk

 

Harald Palmvang

Harald Palmvang
Tovholder Næstved Kommune
Kontakt:
4020 8418
toftegaard@post.tele.dk

 

Henrik Buhmann

Henrik Buhmann
Tovholder for Vordingborg Kommune
Kontakt:
2083 0782
svinningegaard@tdcadsl.dk

 

Henrik Karlshøj Madsen

Henrik Karlshøj Madsen
Tovholder for Faxe kommune
Kontakt:
4045 2130
henrik.k@madsen.mail.dk

 

Jens Henrik Madsen

Jens Henrik Madsen
Tovholder for Slagelse Kommune
Kontakt:
2494 8210
sjhm@get2net.dk

 

Johnny Nielsen

Johnny Nielsen
Tovholder for Sorø Kommune
Kontakt:
4040 9274
krogsagerpc@gmail.com

 

Kaj Rasmussen

Kaj Rasmussen
Tovholder for Ringsted Kommune
Kontakt:
4020 1709
kaj@oerslevgaard.dk

 

Niels Erik Jensen

Niels Erik Jensen
Tovholder for Kalundborg Kommune
Kontakt:
4013 1688
bjerregaard@dlgmail.dk

 

Per Thomasen

Per Thomasen
Tovholder for Lejre kommune
Kontakt:
4042 4029
thomasen@mail.dk

 

Povl Fritzner
Povl Fritzner

Kontakt:
2031 9030
pf@viborggaarden.dk

 

Villads Sørensen

Villads Sørensen
Tovholder for Roskilde og Greve Kommune
Kontakt:
2331 4065
taagemarksgaard@gmail.com

 

Yke W. Kloppenburg-Oosterwoud

Yke Kloppenburg-Oosterwoud
Tovholder for Holbæk Kommune
Kontakt:
2962 8459
yke@vorgaard-agro.dk

 

Ole Karmsteen

Ole Karmsteen
Observatør fra Sjællandske Familielandbrug
Kontakt:
2926 6693
karmsteen@dlgtele.dk

 

Orla Olsen
Orla Olsen
Observatør fra Sjællandske Familielandbrug
Kontakt:
4045 7674
orla_raae_olsen@gmail.com

 

Valg til bestyrelsen sker på foreningens generalforsamling hvert år i marts måned.