Netværksmøde om økologisk æbledyrkning

OBS! Vores vinterfaglige møder er ændret, så det nu foregår online med 3 forskellige – og gratis – webinarer. Hvor meget vi end havde glædet os til at mødes fysisk på en lokation nær dig, må vi sande, at det stadig ikke er forsvarligt endnu pga. corona.
Der er som altid højaktuelle emner på dagsordenen, når VKST inviterer til Vinterfaglige Møder. I 2022 har vi endnu en gang samlet et hold af dygtige konsulenter og rådgivere, der står klar til at dele ud af deres viden i en række spændende oplæg og debatter, der i år vil have nøgleordene potentiale, bundlinje og succes som omdrejningspunkt.
Vores 3 webinarer, er derfor også inddelt i hvert tema, således du kan tilmelde dig et eller flere webinarer, der er interessante for dig.
På dette webinar vil nøgleordet være potentiale.
Se og tilmeld dig webinar 2 | Succes her
Se og tilmeld dig webinar 3 | Bundlinje her
12.30
Webinaret begynder:
ESG og bæredygtighed i landbruget: Bæredygtighed er det, du allerede gør
De skjulte skatte: Find virksomhedens potentialer i årsrapporten
Politik og vandplaner: Nye urealistiske krav til landbruget
13.45
Webinaret afslutter
Fuldt booket – ingen ledige pladser