skip to Main Content
Ring til os på tlf. 7027 9000

VKST’s bestyrelse arbejder politisk og fagligt for at forbedre medlemmernes vilkår. Som medlem af VKST er du altid velkommen til at kontakte bestyrelsen med indspil til foreningens politik.

Torben Hansen

Torben Hansen

  • Formand
  • Østlige Øer, ØØ

Kontakt:

Tlf. 4027 6704
th@vkst.dk

Tågerødvej 1
4881 Herfølge

John Nielsen

John Nielsen

  • Næstformand
  • Østlige Øer, ØØ
  • Abed Fonden

Kontakt:

Tlf. 2010 3044
jn@vkst.dk

Bøgelundsvej 16
4800 Nykøbing F.

Frank Keinicke Nielsen

Frank Keinicke Nielsen

  • Åbent Landbrug
  • Repræsentantskabet for TV2 Øst
  • LandboUngdom

Kontakt:

Tlf. 4079 6265
keinicke@vkst.dk

Ougtvedvej 14A
4291 Ruds Vedby

Harald Palmvang

Harald Palmvang

  • Finansieringsforeningen

Kontakt:

Tlf. 4020 8418
palmvang@vkst.dk

Gunderslevlillevej 7
4250 Fuglebjerg

Jens Henrik Madsen

Jens Henrik Madsen

Kontakt:

Tlf. 2494 8210
jhmadsen@vkst.dk

Skælskørvej 73
4250 Fuglebjerg

Jens Ringsing

Jens Ringsing

Kontakt:

Tlf. 2383 8920
ringsing@vkst.dk

Øllebøllevej 1
4894 Øster Ulslev

Jesper Tambour

Jesper Tambour

  • Regionsudvalget for Gris
  • Åbent Landbrug
  • Repræsentantskabet for Landbrugsskolen Sjælland
  • Vikarservice Storstrømmen

Kontakt:

Tlf. 4060 2183
tambour@vkst.dk

Vignæs Byvej 10
4862 Guldborg

Kurt Pedersen

Kurt Pedersen

  • VKST’s Inspirationsudvalg for Deltidslandmændene

Kontakt:

Tlf. 2032 0131
kpedersen@vkst.dk

Gammelgang 1
4293 Dianalund

Poul Henrik Prahl

Poul Henrik Prahl

  • Finansieringsforeningen
  • LandbrugsPolitisk Forum under ØØ.

Kontakt:

Tlf. 2878 5888
prahl@vkst.dk

Ærtebjergvej 2
4400 Kalundborg

Sara Wilken Jul Sørensen

Sara Wilken Jul Sørensen

Kontakt:

Tlf. 2252 2604
wilken@vkst.dk

Nørremarksvej 2
4900 Nakskov

Villads Sørensen

Villads Sørensen

  • Finansieringsforeningen

Kontakt:

Tlf. 2331 4065
villads@vkst.dk

Hastrups Bygade 22A
4621 Gadstrup

Yke Kloppenburg- Oosterwoud

Yke Kloppenburg-Oosterwoud

  • Regionsudvalget for Kvæg
  • Brugergruppen for Økologi

Kontakt:

Tlf. 2962 8459
yke@vkst.dk

Adelers Allé 208
4532 Gislinge

Arne Larsen

Arne Larsen

  • Medarbejderrepræsentant

Kontakt:

Tlf. 5786 5236
arl@vkst.dk

Fulbyvej 15
4180 Sorø

Johannes Thorsen

Johannes Thorsen

  • Medarbejderrepræsentant

Kontakt:

Tlf. 5484 4111
jot@vkst.dk

Agrovej 1
4800 Nykøbing F.

Back To Top
TILMELD DIG VKST NYHEDSBREV